GastroHaber

GIDA ÜRÜNLERİNİN ''RÖNTGENİNİ'' ÇEKEN CİHAZ GELİŞTİRİLDİ

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesindeki bir ekip, gıda ürünlerinde oluşan ve gözle görülmeyen toksiklenmeyi belirleyebilen cihaz geliştirdi.

Devamını Oku

''KİRLENMİŞ GIDA'' HER YIL YÜZBİNLERİ ÖLDÜRÜYOR

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "kirlenmiş gıda"ların neden olduğu hastalıklardan, her yıl 125 bini çocuklar olmak üzere 420 bin kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Devamını Oku

GASTRONOMİ KONGRESİ 10 ARALIK'TA İZMİR'DE BAŞLIYOR

Travel Turkey İzmir - 9. Turizm Fuar ve Kongresi ile fuarla eş zamanlı olarak ilk kez düzenlenecek Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 10-13 Aralık'ta gerçekleştirilecek. 

Devamını Oku

NEW YORK'TAKİ RESTORANLARA TUZ AYARI

New York Sağlık Dairesi, restoranlara tuzlu yemekler hakkında müşterilerini bilgilendirme yükümlülüğü getirdi. Karara göre, tuz sınırını aşan yemekler menüde tuzluk resmi ile yer alacak.

Devamını Oku

'LE CORDON BLUE' LEZZET SEVERLERİ BİR ARAYA GETİRDİ

Le Cordon Bleu Yönetici Şefi Eric Germanangues yönetiminde, "Sanat ve İnovasyon" temalı restoranda Peru mutfağı sunuldu.

Devamını Oku

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ 600 BİN TL'YE MUTFAK KURDU

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), beş yıldızlı termal otellere nitelikli aşçı yetiştirmek için 600 bin liraya son teknoloji bir mutfak kurdu.

Devamını Oku

MÖVENPICK HOTEL İZMİR’DE GAZİANTEP LEZZET FESTİVALİ

Türk mutfağının yöresel lezzetlerini İzmirliler ile buluşturan Mövenpick Hotel Izmir’in bu ayki lezzet durağı Gaziantep. 7-19 Aralık tarihleri arasında Margaux Restaurant’a konuk olacak Gaziantepli şefler, yöresel lezzetlerini Mövenpick Hotel Izmir’in mutfağına taşıyacaklar. İki hafta boyunca hazırlanan yöresel Gaziantep tatları, öğlenleri açık büfe, akşamları ise a la carte olarak sunulacak.
 

Devamını Oku

BULAŞIKÇILIKTAN GURME RESTORAN SAHİPLİĞİNE

Mudanya'da balık restoranları bulunan Rıza Karakaş, yiyecek içecek sektörüne ilk adımını, yaklaşık 19 yıl önce bir balıkçı lokantasında bulaşıkçı olarak attığını belirtti.

Devamını Oku

ARZUMLA LEZZET ATÖLYESİ DAÜ'DE AÇILIYOR

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ – SEM) ve DAÜ Turizm Fakültesi işbirliğinde düzenlenen "Arzum'la Lezzet Atölyesi'' yemek kursları başlıyor.

Devamını Oku

2. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ''VİZÖRDEKİ LEZZETLER''

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ‘Vizördeki Lezzetler’ başlıklı fotoğraf yarışması düzenliyor.

Devamını Oku