GastroDünya

DÜNYA ÜLKELERİNDEN İLGİNÇ YEMEK AYİNLERİ

Dünya, her biri kendine özgü yemekler ve yemek kültürleri ile renklenmiş bir mozaik gibidir. Her ülkenin ve kültürün kendine has yemek gelenekleri, ritüelleri ve ayinleri vardır. Bu yazıda, dünya genelindeki farklı kültürlerin ilginç yemek geleneklerini ve ayinlerini keşfedeceğiz.

Devamını Oku

PALM YAĞI İÇİN 1,5 MİLYAR DOLAR YATIRIM

Hindistan hükümeti, Başbakan Narendra Modi’nin ülkeyi 10 yıllık bir süreçte yenilebilir yağlar konusunda kendine yeten bir noktaya getirmek hedefi doğrultusunda, önümüzdeki 3 yılda çiftçilerin yağ palmiyesi yetiştirmesine yardımcı olmak için 1,5 milyar dolar harcamayı planlıyor.

Devamını Oku

RUSYA ARTIK KENDİ GIDASINI KENDİ ÜRETİYOR

Ruslar, ambargodan sonra kendi gıdasını üretmeye başladı.

Devamını Oku

BU RESTORANTIN FARKI FEMİNİST OLMASI

İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyete geçen ve aralarında Türk kadın şeflerin de bulunduğu restorant, yedi farklı ülkeden gelen kadın ustalarla hizmet veriyor.  Ovalhause tiyatrosunun içinde bulunan Mazi Mas isimli feminist restorantın en büyük özelliği feminist olması.

Devamını Oku

UZAY İSTASYONUNDA ''TARİHİ'' YEMEK

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nden (NASA) yapılan açıklamada astronotların UUİ'de yetiştirilen marulu yiyecekleri belirtildi. Astronotların, ''tarihi'' yemeği, NASA'nın internet sitesinden canlı yayımlanacak.

Devamını Oku

TÜRK GIDA ÜRÜNLERİ JAPON SOFRALARINI SÜSLEYECEK

Gıda ihtiyacının yüzde 61’ini ithalat yoluyla temin eden 128 milyon nüfuslu Japonya, Türkiye’den sağlıklı, kaliteli gıda ürünleri istiyor. Japonya’nın gıda pazarının yıllık cirosu 480 milyar dolar düzeyinde.

Devamını Oku