GastroHaber

TÜRK SUŞİ USTASI ABD'NİN EN İYİ AŞÇISI SEÇİLDİ

Kaliforniya'da kendi restoranında aşçılık yapan Türk suşi ustası Engin Onural, ABD'de yılın en iyi aşçılarını sıralayan "Best Chefs America" (BCA) adlı yayıncılık kuruluşunun 2015 listesinde ilk sırada yer aldı.

Devamını Oku

İZMİR’DE KARADENİZ LEZZETLERİ FESTİVALİ

Türk mutfağının yöresel lezzetlerini İzmirliler ile buluşturan Mövenpick Hotel Izmir’in bu ayki lezzet durağı Karadeniz. 11-23 Ocak tarihleri arasında Margaux Restaurant’a konuk olacak Trabzonlu şefler, yöresel lezzetlerini Mövenpick Hotel Izmir’in mutfağına taşıyacaklar. İki hafta boyunca hazırlanan yöresel tatlar, öğlenleri açık büfe, akşamları ise a la carte olarak sunulacak.
 

Devamını Oku

ŞARAPSEVERLERİN UYGULAMASI VİVİNO 25 MİLYON DOLAR YATIRIM ALDI

İçerik, keşif ve alışverişi bir araya getiren başarılı mobil uygulamalar arasında yer alan Vivino, SCP Neptune International liderliğinde 25 milyon dolar yatırım aldı. Uygulama ile elinizdeki şarabın fotoğrafını çekip, yükleyerek bu şaraplarla ilgili bilgilere ulaşabiliyor, tüketicilerin yorumlarını görebiliyor ve farklı şarapları kıyaslayabiliyorsunuz.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN EN ÇEVRECİ TESİSİ İZMİR'DE

Çiğli Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisi’nde üretilen çamuru, doğalgaz yerine yine aynı tesiste elde edilen biyogazla kurutan İZSU, böylece 21 ayda yaklaşık 15 milyon liralık tasarruf sağladı.

Devamını Oku

AXA VE NATGEO'DAN YİYECEKLERİN GELECEĞİNE DESTEK

AXA Grubu, bilimsel araştırmalara destek vermek amacıyla kurduğu uluslararası Axa Araştırma Fonu'nun, National Geographic ile yaptığı anlaşma çerçevesinde yiyeceklerin geleceğini korumak başlığı altında üç araştırmacının çalışmalarına destek veriyor.

Devamını Oku

2016 GIDA BİLEŞEN TRENDİ PROTEİN OLACAK

Sağlıklı bir yaşam için tüketicilerin tercihlerini etkileyen trendler, gıda sektörü için yol gösterici oluyor. 2016 yılı gıda bileşenleri trendlerinin başında protein tüketimi geliyor.

Devamını Oku

NEW YORK TIMES ÇEŞME'Yİ SEÇTİ

Dünyanın en prestijli yayın organlarından olan NY Times, '2016'da gidilmesi gereken 52 yer' listesinde Türkiye'den Çeşme'ye de yer verdi. Bölgenin bitki ve mutfağına övgüler yağdırdı.
 

Devamını Oku

ORJİNAL WAFFLE TÜRKİYE’DE İLK DEFA AKHİSAR’DA ÜRETİLİYOR

Gıda sektöründe 46 yıllık tecrübesi bulunan Mehmet Akbalık, orjinal Belçika usülü waffle’ı Türkiye’ye getirdi. Akbalık, Akhisar OSB’de kurulan üretim tesislerinde el değmeden üretilen gerçek waffle lezzetini Türk tüketicisine sunduklarını belirtti.

Devamını Oku

FISTIKZADE'DE GASTRONOMİ ÖDÜLÜNE TABELALI DESTEK

Orijinal Gaziantep Baklavası sloganıyla tüm Türkiye’de şubeleşmeye başlayan Fıstıkzade Baklava, tüm şubelerine Türkçe ve İngilizce “Gastronomi Şehri Gaziantep” ibareli bilgilendirme tabelaları astı.

Devamını Oku

LEZZET OSCAR'INI ÖMÜR AKKOR KAZANDI

Dünyanın en iyi yemek kitaplarının yarıştığı 'Gourmand World Cookbook Awards' yarışmasının birincisi; ünlü şef Ömür Akkor'un yazdığı ‘İlk Dönem İslam Sofrası' adlı kitap oldu.

Devamını Oku