GastroHaber

GASTRONOMİ DÜNYASINA İBB AŞÇILARI DAMGA VURDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aşçıları, Türkiye’nin en prestijli gastronomi yarışmasında 10 altın, 15 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’ne damgasını vurdu.

Devamını Oku

GURMELER ARTVİN'İN LEZZETLERİNİ İNCELEDİ

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin davetlisi olarak Artvin’e gelen 15 kişilik gurme ve yemek yazarları Artvin'in lezzetlerini tadarak incelemelerde bulundu.

Devamını Oku

SAĞLIK DOLU YENİ LEZZET DURAĞI "INSALATERIA" AÇILDI

Eataly İstanbul, ‘sağlıklı ve doğal beslenme’ mottosuyla sağlıklı beslenme alışkanlığını yaşam tarzı haline getiren misafirlerini yeni açılan fit lezzet noktası "INSALATERIA" 'da buluşturuyor.

Devamını Oku

İÇECEK SEKTÖRÜNE ÖZEL TEK FUAR

İçecek sektörüne özel ilk ve tek fuar niteliğine sahip DRINKTEG İstanbul, İçecek Teknolojileri, Ambalaj Endüstrisi, Su ve İçecek Sektörü Fuarı, 4-6 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak.
 

Devamını Oku

NAR LOKANTA, 'EN İYİ OSMANLI MUTFAĞI' SEÇİLDİ

Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfak kültürü değerlerinden oluşan yemekleri ile tanınan Nar Lokantası, mekan.com. üyeleri tarafından 'En İyi Osmanlı Mutfağı' kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Devamını Oku

NOMA'DA YEMEK YEMEK İÇİN 27 BİN KİŞİ SIRA BEKLİYOR

Kophenhag’taki Noma restoran, Sydney’de  geçici bir şube açtı. Ama füzyon mutfağının şahikasında yemek yemek için 27 bin kişi sırada!

Devamını Oku

İNTERNETTEN YEMEK SİPARİŞ EDENLERE FARKLI BİR LEZZET

İnternetten yemek siparişi vermek konusunda kendine has bir yol seçen Korr.com.tr, güveçte pişirilmiş et yemekleriyle pazara farklı bir lezzet katıyor.
 

Devamını Oku

SLOW FOOD KONSEPTLİ RUDOLF EN İYİ ŞEF SEÇİLDİ

Ödüllü Şef Rudolf Van Nunen, gastronomi sektöründe yılın en iyilerinin belirlendiği Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri’nde “En İyi Şef Ödülü”ne layık görüldü. Fransız, Hollanda, Alman, İngiliz, Türk, Endonezya, Thai  ve Cajun mutfakları konusunda büyük deneyimlere sahip olan deneyimli şef Rudolf, İstanbul’da Türklerin damak tadına uygun değişik lezzetler sunuyor.

Devamını Oku

EGE'NİN GURME REHBERİ AÇIKLANACAK

Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde 18-21 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’nda (Aegean Hosttech Fair Platform), Ege’nin gurme haritası açıklanacak. Aynı zamanda dünya çapında ünlü şeflerine de ev sahipliği yapacak fuarın en önemli konuğu ise Dünya Şefler Birliği (WACS) Kıtalar Arası Direktörü Thomas A. Gugler ve ünlü şefler olacak.

Devamını Oku

STARBUCKS MENÜSÜNE İLK KEZ BİR TÜRK İÇECEK GİRİYOR

Starbucks'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yapılan Barista Şampiyonası'nın 2015 yılı şampiyonu Türk Barista (Tarçınlı Kış Lattesi), Starbucks'ın menüsüne giriyor. Gürkan Kumak'ın yarattığı, sahlepten esinlenerek yaratılan 'Tarçınlı Kış Lattesi' tüm Starbucks aracılığıyla tüm bölgelerde satışa sunulacak.

Devamını Oku