GastroSağlık

AÇIKTA PEYNİR DÖNEMİ SONA ERDİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın peynir satışına getirdiği yeni düzenleme ile peynir satışında ambalajsız dönem sona erdi.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN DÜNYAYA AÇILAN DOĞAL PENCERESİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecek uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri’ etkinlikleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tanıtıldı. Tanıtımda Doğal 2016 etkinliklerinin, Türkiye’nin dünyaya açılan doğal penceresi olacağının altı çizildi.

Devamını Oku

BEDEN, ZİHİN VE RUH SAĞLIĞI FESTİVALİ İZMİR’DE

Doğayı ve doğalı seven İzmirlilerle, ülkemizin bu alandaki ilk organizasyonu olan NATUREL Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali ikinci kez gerçekleşiyor.

Devamını Oku

DOĞAL BESLENME ÖNEMİNİ KAYBETMEYECEK

14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya'da uluslararası katılımlı 'Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri'2016 Kongre ve Sergi etkinlikleri organize edildi.

Devamını Oku

SAĞLIKLI YAŞAM DOĞAL BESLENMEYLE GELİYOR

Sağlıklı yaşamın sırrının doğal beslenmeden geçtiğini belirten uzmanlar, günümüzde temiz gıdanın herkes için hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Devamını Oku

HİNT HURMASI VE FAYDALARI

Verdiği şifa ve hoş tadı ile tarihte büyük yeri olan Hint Hurmasının faydaları saymakla bitmiyor. Diğer adı olan Demirhindi adı Arapça'da "hint hurması" demek olan "tamr-i hindimden geliryor. 10-25 metre boyundaki ağaçları 7-20 cm uzunluk, 2.5-3.5 cm genişlikte; keçiboynuzu meyvelerine benzeyen, koyu kestane renginde meyveleri bulunuyor. Meyve bileşiminde protein, şeker, pektin, A, Bl, B2, B3, B5, B6 ,C vitaminleri potasyum, fosfor, magnezyum, kalsiyum, sodyum, demir, selenyum, bakır gibi mineraller bulunuyor.

Devamını Oku

GIDA SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve gıda güvenliği alanında yürütülen “Farkındayım” projesinin danışmanı Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu, tüketicilerin genelde son kullanma tarihlerine baktığını ancak etiketin bütününü okuma alışkanlığının zayıf olduğunu söylüyor.

Devamını Oku

ANTİBİYOTİK KULLANIMINI AZALTACAK MEYVE: TURNA YEMİŞİ

Uluslararası Polifenol ve Sağlık Konferansı’nda turna yemişinin sağlığa faydaları ve antibiyotiğe alternatif besinler tartışıldı. Yeni araştırma sonuçları Cranberry olarak da bilinen turna yemişinin antibiyotik kullanımını azaltabileceğini gösteriyor.
 

Devamını Oku

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN EVDE YAPABİLECEĞİNİZ İÇECEK TARİFLERİ

Vücudumuzun su ihtiyacını karşılaması ve bazı yararlı  minaralleri alabilmemiz için farklı içecek tariflerine yer verdik. Uzmanların önerdiği bu içecekler, hem su ihtiyacınızı karşılıyor hem de vücudunuzun hastalıklara karşı daha dayaıklı olmasını sağlıyor.

Devamını Oku

20 YAŞINDAKİ KAHVE ŞAMPİYONUNDAN KAHVE İÇME ÖNERİLERİ

SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası Demleme kategorisi birincisi Ege Akyüz: ''Niye soğuk derler ama aslında içilmesi gereken derece o. Çünkü çok sıcak ya da soğuk içildiğinde diliniz tadını algılayamaz''.

Devamını Oku