GastroHaber

GAZİANTEP MUTFAĞINDA HEDEF DÜNYA MARKASI OLMAK

Ülke genelinde mutfak kültürüyle nam salan Gaziantep, ızgara ve tatlıların dışında 400'e yakın kazan yemeğiyle "Dünya Gastronomi Şehri" olmak istiyor.

Devamını Oku

ATATÜRK'ÜN SEVDİĞİ YEMEKLER VE SOFRA HALİ

Atatürk, boğazına düşkün, çok yiyen bir insan değildi. Kendisi bir konuşmasında ziyafetlerde çok yemek yenmesini tasarrufa aykırı bulduğunu ve sağlığa zararlı olduğunu söylemiştir.

Devamını Oku

FOODEX'TE LEZZETLER YARIŞTI

Pastacılar ve Fırıncılar Derneği öğrencilerinin katılımcı ürünleriyle yaptığı sunumlar büyük beğeni topladı. Son kararı sektör profesyonelleri verdi. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, özel mutfakta yapılan anında üretimin, ziyaretçilerin sipariş kararlarını etkilediğini söyledi.

Devamını Oku

SUSAMI HAMURLA BULUŞTURAN LEZZET: KARA FIRIN SİMİDİ

Daha çok kahvaltıların vazgeçilmezi simit, bin bir emek sarf edilerek sofralara ulaşıyor.

Devamını Oku

SİYAH ÇAYDAN ÇOK DAHA AROMATİK VE DEĞERLİ OLAN BEYAZ ÇAY VE YARARLARI

Beyaz çay, son günlerin en çok merak edilen konularından birisi. Peki beyaz çay nedir? Beyaz çayın faydaları nelerdir? Beyaz çay nerelerde yetişir?

Devamını Oku

HASTANE YEMEĞİNE KALİTE GELİYOR

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Sağlık Kurumlarında hastane personeli ve hastalara verilen yemeklerin kalite ve lezzetini artırmak için başlattığı uygulama, hem personeli hem de hastaları memnun ediyor.

Devamını Oku

FAST FOOD KURBANI LOKANTALAR KİTAP KONUSU OLDU

Rıza Erdeğirmenci'nin hazırladığı ve fotoğrafladığı, Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan ''Lokanta'' kitabı, zincir restoranların, 'fast food' kültürünün, popülizmin, bireyselleşmenin, lüks tüketim düşkünlüğünün saldırısı altında inatla yaşam savaşı vermeyi sürdüren lokantalarımızın iç dünyasındaki samimi estetiği kayıt altına alıyor.

Devamını Oku

ŞİPA İLE SAĞLIKLI SARAY İÇECEKLERİ DÖNEMİ BAŞLADI

Bursa'da 2 milyon TL'lik fabrika yatırımı da gerçekleştiren Baklavacı Güllüoğlu, reçeteleri asırlar öncesine ait Osmanlı Saraylarının sağlık iksiri kabul edilen içeceklerini günümüz insanıyla buluşturdu.

Devamını Oku

RESTORAN ZİNCİRİ SOSYAL MEDYASINI BİR TAVUĞA EMANET ETTİ

Avustralya'da 70'den fazla şubesi olan ''Chicken Treat'' tavuk restoranı zinciri, sosyal medya hesabının yönetimini Betty isimli bir tavuğa emanet etti.

Devamını Oku

GURME KENT GAZİANTEP MUTFAĞI'NA EN İYİ KİTAP ÖDÜLÜ

Geçtiğimiz yıl Konya'da gerçekleştirilmeye başlanan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Ateşbaz-ı Veli Mutfak ve Mutfak Kültürü Ödülleri töreninde; ünlü şef Tahir Tekin Öztan'a, 'Gurme Kent Gaziantep Mutfağı' adlı kitabına birincilik ödülü verildi.

Devamını Oku