MAVİBAHÇE DE ORGANİK PAZAR KURULDU

KAS 08   2016   Yazar Deniz YILDIRIM
Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) tarafından Mavibahçe Kent Meydanı'nda organik pazar kuruldu. Organik sertifikalı meyve, sebze, sabun ve kıyafetlerin yer aldığı Eko-Pazar büyük ilgi gördü.

İzmir’in yeni yaşam merkezi Mavibahçe'de, ETO'nun katkılarıyla organik pazar kuruldu. Ziyaretçiler tarafından büyük beğeni ve ilgiyle karşılanan pazarda 12 organik ürün standı yer aldı. ''İçimizde Doğallık Var'' sloganıyla kurulan pazarda gün boyunca açık kaldı. ETO Başkanı Zafer Göynügür, eko-pazarların her geçen gün daha da yaygın hale geldiğini belirterek, ''ETO Derneği olarak 7 yıldır Bostanlı’da, 4 yıldır da Balçova’da Eko-Pazar kuruyoruz. Organik ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlıyoruz'' diye konuştu.
 
''Ziraat ve Gıda Mühendisleri Kontrolleri Yaptı''
 
Tüketicilerden çok olumlu tepkiler aldıklarını ve bu pazarın her hafta kurulmasına ilişkin yoğun taleple karşılaştıklarını dile getiren Göynügür, ''Pazarımızda bulunan her stant ayrı ayrı ilçelerden geliyor. Seferihisar, Urla, Kemalpaşa, Ören, Aydın gibi ilçelerimizden gelenler organik ürünlerini sergiliyor ve satışa sunuyor. Pazar alanımızda Tarım Bakanlığı’ndan bir görevli, ziraat ve gıda mühendisleri de hazır bulundu. Gerekli kontrolleri yaptılar'' dedi. Göynügür, dernek olarak bir Avrupa Birliği Projesi gerçekleştirdiklerini söyleyerek, ''Organikürünleri tüketicilere ulaştırmada yeni yöntemler konusunda bir AB Projemiz bulunuyor. Organik ürünleri yaygınlaştırmak ve insanlara daha kolay ulaşmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Mavibahçe yönetimine bize bu fırsatı sundukları için teşekkür ediyoruz'' diye konuştu.