GastroHaber

MOZAİKTEN GASTRONOMİYE TURİZM YOLCULUĞU

Akdeniz'den Mezopotamya'ya Mozaikten Gastronomiye Turizm Yolculuğu Projesi ile uygulama bölgesi kapsamında yer alan illerde (Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman) gastronomi ve mozaik rotası oluşturulacak.

Devamını Oku

BİLİNÇLİ BESLENMEK İSTEYEN HERKESE: TABAĞINDAKİ YÜZ

Jeffrey Moussaieff Masson’un gıda ve gıda seçimi hakkındaki çeşitli gerçekleri, farklı açılardan ele aldığı kitabı Tabağındaki Yüz, Paloma Yayınevi tarafından yayımlandı. İnsan, hayvan ve doğa ilişkisine derin bir bakış getiren kitap, okuyucularına beslenme alışkanlıkları üzerine epey kafa yorduracak.

Devamını Oku

BEBEKLER İÇİN TAKVİYE EDİCİ GIDA YASAKLANDI

Bakanlığın, Türk gıda kodeksi takviye edici gıdalar tebliğinde değişiklikleri Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını Oku

TÜRK MUTFAĞINA YENİ LEZZET ''ZEYTİN SALÇASI''

Balıkesir'de, akademisyenler ile bir Ar-Ge firmasının projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda, Türk mutfağına, özellikle diyetlerde tüketilebilecek "zeytin salçası" adıyla yeni bir damak tadı sunuldu.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ GASTRONOMİDE

Türk mutfağı zenginliğiyle dünya gastronomisinin yükselen değerleri arasında yer alırken, doğru politikalar üretilmesi halinde gastronomi turizminin Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında da büyük katkı sağlayacağı belirtildi.

Devamını Oku

GİRNE ÜNİVERSİTESİ GASTRONOMİDE ÖNCÜ

Girne Amerikan Üniversitesi (GAU) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğretim Görevlisi Ali Özçil, GAU Gastronomi mutfağında uygulanan derslerle ilgili açıklamalar yaptı , “Öğrencilerimiz o kadar başarılı ki, biz staj programlarına yönlendirmeden otel yetkilileri üniversitemizi arayarak öğrencilerimizin kendi otellerine gitmeleri yönünde talepte bulunuyorlar” dedi.

Devamını Oku

EDİRNE'DE 93 YILLIK YEMEK MENÜSÜ BULUNDU

Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla verilen ilk kutlama yemeğinin menüsü, 93 yıl sonra gün yüzüne çıktı.

Devamını Oku

''UÇKUN''NUN REÇELİ ÜRETİLDİ

Araştırmalar sonucunda da başta kanser olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği tespit edilen uçkunun ilk defa reçeli üretildi.

Devamını Oku

EN İYİ GURMELERE GÖRE TÜRKİYE'NİN LEZZET HARİTASI

Gecce'nin editörlüğünde çıkan Best Restaurant Winter, Türkiye’nin en iyi gurmeleri tarafından seçilen lezzet ve eğlence merkezlerini içeriyor.
 

Devamını Oku

ÖZTİRYAKİLER EN İYİ MUTFAK MARKASI SEÇİLDİ

Öztiryakiler'in bağımsız bir araştırma şirketine yaptırdığı marka araştırmasının sonuçları açıklandı. Buna göre Öztiryakiler, profesyonellerce en iyi mutfak markası seçildi.

Devamını Oku