GastroHaber

ETKİSİZLEŞEN ANTİBİYOTİK YERİNE DOĞAL ANTİBİYOTİK

Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral, gereksiz kullanılması sebebiyle antibiyotiklerin etkisini kaybettiğini ifade ederek, artık çok basit hastalıklarda bile tedavi imkanlarının kısıtlanması riskiyle karşı karşıya kalınacağını söyledi.


 

Devamını Oku

GASTRONOMİ DÜNYASI BU KONFERANSTA BULUŞUYOR

II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi 2016 Konferansı, dünya gastronomisinin yıldız isimlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Turizm ve gastronomi alanında 21 sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen Uluslararası Gastronomi Konferansı ''Hikâye'' teması ile 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel'de olacak.
 

Devamını Oku

İŞARET DİLİ İLE YEMEK YAPMAYI ÖĞRENDİLER

Rize Belediyesi, yemek yapmayı öğrenmenin önünden engelleri kaldırdı ve  İŞKUR Meslek Edindirme Hibe Programı işbirliği ile işitme engellilere aşçılık eğitimi verdi.
 

Devamını Oku

TÜRK MICHELİN'İ SAYILAN GT BELGESİ RESTORANLARI ZORLAYACAK

Gastronomi Turizmi Derneği, restoranlar için ''GT Belgesi'' adı altında 'Türk Michelin'i olarak nitelendirilebilecek bir belgelendirme çalışmasına başlıyor.
 

Devamını Oku

O ÖZEL ZİYAFETİN MERAK EDİLEN İSMİ: ŞEF İBRAHİM İPEK

İzmir Hayal Kahvesi’nin baş şefi İbrahim İpek, Mavibahçe’nin gökyüzünde sunduğu ziyafetin ayrıntılarını anlattı. Menüde rokfor peynir soslu bonfile ve malaga tatlısı sunan şef İbrahim İpek, Hayal Kahvesi’nin yeni yemek menüsüne ilişkin bilgi verdi.

Devamını Oku

YEMEK VE MÜZİK BİR ARADA

Food & Music Fest, gastronomi ve lezzet üzerine bugüne kadar Anadolu'da eşine rastlanmamış bir şehir festivali olarak Ekimin ilk haftasında Adana'da gerçekleşecek.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN PAHALI ETİ: KOBE

Uzakdoğu'da özel olarak yetiştirilen ve porsiyonu yüzlerce liraya satılan Kobe eti, neden bu kadar lezzetli? 

Devamını Oku

BÜYÜLÜ İÇECEK, MAVİ ŞARAP

Kırmızı, beyaz ve rosenin ardından bu kez de mavi şarap üretildi. İspanyalı altı girişimcinin Gik markasıyla ürettiği şarap, kırmızı ve beyaz üzümlerin farklı varyasyonlarından oluşuyor.

Devamını Oku

GASTRONOMİ EDEBİYATLA BULUŞTU

Son yılların gözde sektörleri içinde olan ve büyük bir hızla popülaritesini yükselten gastronomi sektörü ‘Sanat ve Edebiyat’ ile birleşerek yeni bir soluk ve trendin akımını başlattı.

Devamını Oku

ŞEHRİN LEZZET BULUŞMASI RESTORAN HAFTASI, 7. YILINDA GAZİANTEP’TE

Şehrin gelenekselleşen ve merakla beklenen lezzet buluşması, 7. Restoran Haftası, 1-30 Nisan tarihleri boyunca Gaziantep ile birlikte 7 farklı şehirde “Sokak Lezzetleri Restoranlarda, Restoranlar Sokakta” diyerek gastronomi ve yaşam kültürüne katkıda bulunmayı sürdürüyor.
 

Devamını Oku