GastroHaber

ÇAYINA SOĞUK SUYLA LEZZET KATIYOR

Erzurum'da dede mesleği olarak çaycılık yapan Yener Temelli, hem çay bitkisini doğrudan sıcak su yerine, soğuk suyla demleyerek ulaştığı lezzet hem de ocağında icra ettiği müzikle mesleğinde fark yaratan isim olarak dikkat çekiyor.

Devamını Oku

ŞANLIURFA'NIN İLGİNÇ TATLARINDAN ACI BİBER REÇELİ SOFRALARI RENKLENDİRİYOR

Şanlıurfa'da zahmetli bir sürecin sonunda acı biberden elde edilen ve "isot reçeli" olarak adlandırılan sos, farklı tadıyla kahvaltı sofralarını renklendiriyor.

Devamını Oku

BİN YILLIK LEZZET TARHANA YÖREX'TE

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 6’ncısı EXPO Center’da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, şifa kaynağı tarhanaya da ev sahipliği yapıyor.

Devamını Oku

129 AKADEMİSYEN GIDADA BİLGİ KİRLİLİĞİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) tarafından düzenlenen basın toplantısında federasyonun projesi “GIDA GÜVENLİĞİ UZMAN PORTALI”, portala üye akademisyenlerin ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Akademisyenler bilimsel bulgulara dayanmayan, kanıtı olmayan iddalar toplum sağlığını fiziki ve psikolojik olarak etkiliyor dedi.

Devamını Oku

IWSA'DA MEHMET YAŞİN RÜZGARI

Alkollü içecek ve yiyecek sektörüne nitelikli kişiler kazandırmak amacıyla kurulan IWSA'ya 14 Ekim Çarşamba günü Mehmet Yaşin konuk olacak.

Devamını Oku

OTEL VE RESTORAN FATURALARI DİJİTALLEŞİYOR

Otel ve restoran faturaları dijital ortama taşınıyor. Protel, e-fatura ve e-arşiv entegratörü olarak müşterilerine tek elden hizmet veriyor. Kâğıt fatura kullanımını büyük oranda ortadan kaldıracak.

Devamını Oku

TURKCELL YEMEK GURU’DAN TÜRKİYE’NİN LEZZET HARİTASI

Turkcell’in abonelerine özel olarak hazırladığı Turkcell Yemek Guru; 2,5 milyonu aşan kullanıcılarının bilgileriyle Anadolu’daki sofraların zenginliğini, çeşitliliğini gösteren Türkiye’nin en lezzetli haritasını ortaya çıkardı.

Devamını Oku

SLOW FOOD EGE FESTİVALİ’NDE FOÇA TEMSİL EDİLDİ

Slow Food Foça Zeytindalı, 25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde Yunanistan’ın 3 bin nüfuslu Patmos Adası’nda yapılan “Slow Food Ege Festivali”ne katıldı. Foça Zeytindalı Birliği, Foça Belediyesi’nin desteğiyle hazırladığı standta, yöresel yemeklerin sunumlarını yaptı.

Devamını Oku

MUTFAK OLİMPİYATLARI KENDİNE GÜVENEN ŞEFLERİ BEKLİYOR

Bocuse d’Or Milli Organizasyon Komitesi tarafından seçilen dört adayın, belirlenen temalar altında gün boyu kıyasıya yarışarak hünerlerini sergileyeceği Bocuse d’Or Türkiye Milli Seçmeleri, 27 Kasım’da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Uluslararası alanda gastronomideki son trendleri takip eden, profesyonel şefler arasında network kurarak, fikir ve deneyimlerin paylaşılmasını amaçlayan Bocuse d’Or’un Türkiye Milli Seçmeleri’ne ünlü şef Rudolf Van Nunen başkanlık edecek.

Devamını Oku

MEAL BOX İLE TAZE GURME EV YEMEKLERİ KAPINIZDA

Meal Box bu yılı 42 şubeyle kapatmayı hedefliyor. 2016 yılında ise 90 şubeye ulaşmayı planlayan şirket, toplam 4 milyon kap yemek satışı yapmayı öngörüyor. Şirketin aylık cirosu 1 milyon liraya ulaşırken, tencere.com’u da piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku