GastroHaber

ALTIN KEPÇE YEMEK YARIŞMASI START ALDI

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen Geleneksel Uluslararası Altın Kepçe Yemek Yarışması, Konaklı Kongre Merkezi'nde start aldı.

Devamını Oku

GIDA GÜVENLİĞİ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

BM Gıda ve Tarım Örgütü FAO ve küresel gıda devlerinden Mars Inc., özellikle gelişmekte olan ülkelerde gıda zincirlerinin yanı sıra gıda güvenliği ve kalitesi için güçlerini birleştiriyor.

Devamını Oku

ÜZÜMDEN GELEN AROMA ŞİŞELENİYOR

Tekirdağ Bağcılık Araştırma İstasyonu, Ar Ge çalışmaları kapsamında İstasyonun arazilerinde üretilen üzümlerden üzüm suyu üretiyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE GURMELERİN LEZZET ÜSSÜ OLACAK

Türkiye kongre, sağlık ve golf turizminden sonra gastronomi turizminde de atağa kalktı. İlk olarak Türkiye’nin lezzet haritası hazırlanacak. Bu harita lezzet avcılarının el kitabı olacak.

Devamını Oku

BİRLİKTE YİYENLERE %50 İNDİRİM

İsrail'de Humus Bar adında bir restoran, birlikte yemek yiyen Arap ve Yahudilere yüzde 50 indirim yapıyor.

Devamını Oku

BURSA KESTANESİNE YURTDIŞINDAN İLGİ ARTIYOR

Meşhur Bursa kestanesi, Eylül ayında başlayan ve bu zamana kadar süren işlemlerin ardından tüketime hazır hale geliyor. Kestane üreticileri, Bursa kestanesi, alıcılarının her geçen gün çoğaldığını ve yurtdışından büyük ilgi gördüğünü açıkladı.

Devamını Oku

ÇOCUKLARA ATIŞTIRMALIK

Prof. Dr. Baş: ''Anneler çocuklarına atıştırmalık olarak meyve cipsleri yapabilirler. Meyveleri ince ince dilimleyip yağlı kağıt üzerinde fırında kurutabilirler''

Devamını Oku

NOBEL'İN SIRRI CEVİZLİ SUCUK AMERİKA YOLUNDA

Nobel Kimya Ödülü sahibi Mardinli Prof. Dr. Aziz Sancar'ın sevdiği gıdalar arasında yer alan, "Nobel'in sırrı cevizli sucuk" haberleriyle gündeme gelen cevizli sucuk, Amerikalıların beğenisine sunulacak.

Devamını Oku

MICROSOFT BING'İ YEMEK KİTABINA DÖNÜŞTÜRDÜ

Arama motorları arasındaki savaş, orijinal fikirlerle devam ediyor. Microsoft şimdi kendi arama motorunu, dünyanın en büyük yemek kitabına dönüştürerek önemli bir adım attı.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ŞEFLERİ GASTROMASA'DA

Gastromasa Konferansı, 14 Kasım Cumartesi günü Radisson Blu Şişli Otel'de dünyanın önemli gastronomi profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Devamını Oku