GastroHaber

MUTFAK OLİMPİYATLARI KENDİNE GÜVENEN ŞEFLERİ BEKLİYOR

Bocuse d’Or Milli Organizasyon Komitesi tarafından seçilen dört adayın, belirlenen temalar altında gün boyu kıyasıya yarışarak hünerlerini sergileyeceği Bocuse d’Or Türkiye Milli Seçmeleri, 27 Kasım’da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Uluslararası alanda gastronomideki son trendleri takip eden, profesyonel şefler arasında network kurarak, fikir ve deneyimlerin paylaşılmasını amaçlayan Bocuse d’Or’un Türkiye Milli Seçmeleri’ne ünlü şef Rudolf Van Nunen başkanlık edecek.

Devamını Oku

MEAL BOX İLE TAZE GURME EV YEMEKLERİ KAPINIZDA

Meal Box bu yılı 42 şubeyle kapatmayı hedefliyor. 2016 yılında ise 90 şubeye ulaşmayı planlayan şirket, toplam 4 milyon kap yemek satışı yapmayı öngörüyor. Şirketin aylık cirosu 1 milyon liraya ulaşırken, tencere.com’u da piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

İSTANBUL LEZZET FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

Lezzet düşkünleri 8. İstanbul Lezzet Festivali’nde buluşacak. Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan geleneksel İstanbul Lezzet Festivali, lezzetin en iyilerini, 16 Eylül Çarşamba günü Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği yararına Kemer Country Club’da bir kez daha bir araya getiriyor

Devamını Oku

"ISPANAKLI ÇİKOLATA" GİRİŞİMCİ BEKLİYOR

Sakarya Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünden bir grup öğrenci, "Meyve ve Sebze Tozlarıyla Antioksidan Aktivitesi Artırılmış Fonksiyonel Çikolata Projesi" kapsamında ıspanak, kızılcık ve polenli çikolatalar üretti.

Devamını Oku

ÇİLEĞİN YENİ ARKADAŞI: KARABİBER

Birçok gurme şefe göre çileğin yeni ve en iyi arkadaşı karabiber. Karabiberin buradaki asıl görevi, tuzun ete yaptığı gibi, çileğin lezzetini açığa çıkarmak. Yani çileğe karabiber eklerseniz, tadını tatlıya çevirir.

Devamını Oku

TAMAMEN BİTKİSEL CHEESEBURGER'E GOOGLE YATIRIM YAPTI

İnternet devi Google, ABD'li cheeseburger şirketi Impossible Foods için 200 milyon dolar yatırım yaptı.

Devamını Oku