Organik Haber

MAVİBAHÇE DE ORGANİK PAZAR KURULDU

Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) tarafından Mavibahçe Kent Meydanı'nda organik pazar kuruldu. Organik sertifikalı meyve, sebze, sabun ve kıyafetlerin yer aldığı Eko-Pazar büyük ilgi gördü.

Devamını Oku

ORGANİK VE DOĞAL GÜBRE: FINDIK GÜBRESİ

Meyve artıkları, dökülen yapraklar derken organik gübre seçeneklerine bir yenisi daha eklendi. Yapılan araştırmalar fındık dış kabuklarının hayvan gübresi kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN ORGANİK BİTKİSEL ÜRETİM KARNESİ

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü Bitkisel Üretim İstatistiklerinden “Organik Bitkisel Üretim” sonuçlarına açıkladı. Aydın, organik bitkisel üretim konusunda ilk sırada yer alıyor.

Devamını Oku

ORGANİK ÜRETİYORUZ AMA ORGANİK TÜKETMİYORUZ

ETO, Almanya ve İsviçre’de 150 euro olan kişi başına yıllık organik ürün tüketiminin Türkiye'de 1 euronun altında kaldığını açıkladı.

Devamını Oku

7. ALAÇATI OT FESTİVALİ TARİH YAZDI

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Alaçatı Ot Festivali tarihinde görülmemiş bir ziyaretçi akınıyla tamamlandı. Üçüncü ve dördüncü gününün hafta sonuna denk geldiği festivalde güzel havayı da fırsat bilen binlerce insan Alaçatı'ya akın etti.
 

Devamını Oku

MEYVE LİFLERİNDEN ORGANİK TABAK YAPILDI

Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi öğrencileri, portakal, mandalina, greyfurt gibi turunçgillerin kabuğunun iç kısmında bulunan beyaz liflerle ürettikleri organik tabakların bu alanda plastik kullanımını en aza indirmesi bekleniyor.

Devamını Oku

NOYANBEY FASULYE ÇEŞİDİ, İZMİR’DEN TAM NOT ALDI

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne bağlı Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi tarafından yapılan demonstrasyonlar sonucunda ''Noyanbey'' isimli fasulye çeşidi üreticilerin güvenini kazandı. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen çeşidin tohum satışları başladı.

Devamını Oku

ORGANİK CEVİZLERİN EN BÜYÜĞÜ BİTLİS'TE

"Ceviz kenti" olarak bilinen Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde organik tarım yapan Murat Bilici, yaklaşık 7 yıl önce diktiği ağaçlarından yumurta büyüklüğünde ceviz topluyor.

Devamını Oku

KAYSERİ ARTIK ORGANİK BESLENECEK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Derneği arasında organik tarıma yönelik protokol imzalandı.

Devamını Oku

TAVUK ÇİFTLİĞİ KURMAK İÇİN KÖYLERDEN YUMURTA TOPLADI

Bartınlı genç girişimci, Bartın ilindeki çevre köyleri gezerek en sağlıklı yumurtaları topladı ve elde ettiği 6 bin civcivle tavuk çiftliği kurdu.

Devamını Oku