Çevreci Uygulamalar

TÜRKİYE'NİN İLK EKOLOJİK GENÇLİK KÖYÜ KURULUYOR

Gençler, ekolojik ve sürdürülebilir yaşam, doğada hayatta kalma eğitimleri verilip ve yaratıcı spor etkinlikleri gerçekleştirildikten sonra evlerin inşası için tasarım süresine başlayacak.

Devamını Oku

BİTKİ POSASIYLA RENGİ SOLMAYAN GİYSİLER

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yapılan çalışmada, sanayide kullanıldıktan sonra çöpe atılan kekik ve ada çayı gibi bitkilerin posasından elde edilen doğal boyaların kullanıldığı kumaşlar ile hazırlanan giysilerin, hem çok sağlıklı hem de daha uzun ömürlü olduğu saptandı.

Devamını Oku

YABANCI YATIRIMCI ÇEVRECİ BİNA TERCİH EDİYOR

Avrupa’da oldukça yaygın olan, ülkemizde ise yeni yeni yerleşmeye başlayan yeşil bina kurgusu, özellikle Türkiye’de konut yatırımı yapacak yabancıların ilgisini çekiyor.

Devamını Oku

DOĞU ANADOLU'DA 10 MİLYON FİDAN HEDEFİ

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü kapsamında yer alan Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl, Muş, Hakkari, Van ve Bitlis'te 2016 yılında 10 milyon fidan dikilmesi hedefleniyor.

Devamını Oku

İŞTE DÜNYANIN EN ÇEVRECİ ARACI

Indiegogo'da destek toplamaya başlayan Sunnyclist isimli araç en çevreci araç olarak lanse ediliyor.

Devamını Oku

İYİ ŞEYLER YAPAN GÜZEL İNSANLAR KONFERANSI

Buğday Ekoloji Derneği tarafından düzenlenen “İyi Şeyler Yapan Güzel İnsanlar” Konferansı, 19 Aralık, saat 9:30-17:00 arasında, Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Devamını Oku

YENİLENEBİLİR ENERJİ ALANINDA YENİ BULUŞ

Kanada’da bulunan Hydrostor adlı şirket de 18 Kasım tarihinden bu yana yeni geliştirdiği Sualtı balonları projesini test ediyor.

Devamını Oku

DÜNYA ÇEVRE CEZA MAHKEMESİ NEDEN OLMASIN?

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Çevre Komisyonu’nun önerisi ile Uluslararası Barolar Birliği’ne Uluslararası Çevre Ceza Mahkemesi kurulması için çağrıda bulundu.

Devamını Oku

AEROSOL ATIKLARI ÇEVRECİ SİSTEMLE EKONOMİYE KAZANDIRIYOR

Türkiye'nin lisanslı ilk tehlikeli atık yakma ve değerlendirme tesisi İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ (İZAYDAŞ), deodorant, tıraş köpüğü, sinek ilacı gibi aerosol atıklarını bertarafını, güvenli ve çevreci bir sistemle gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

ÇEVRECİ ÜNİVERSİTE JEOTERMAL ENERJİ İLE ISINIYOR

Sosyal sorumluluk projeleriyle 'çevreci üniversite' olarak dikkati çeken Afyon Kocatepe Üniversitesinin (AKÜ) iki kampüsü, jeotermal enerji ile ısıtılıyor.

Devamını Oku