GastroGurme

OTİZMLİ AŞÇI GÖZÜNÜ ŞEFLİĞE DİKTİ

''Küçük Şeften Büyük Lezzetler'' adlı yemek kitabının yazarı 17 yaşındaki otizmli aşçı Kanberoğlu, ünlü bir ''şef aşçı'' olmanın hayalini kuruyor.

Devamını Oku

MENGEN'DE DÜNYA MUTFAKLARINA ŞEF YETİŞİYOR

Aşçılar diyarı Bolu'nun Mengen ilçesinde bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Mengen Aşçılık Meslek Yüksekokulu, dünya mutfaklarına aşçı ''ihraç ediyor''.

Devamını Oku

LAÜ, DÜNYACA ÜNLÜ ŞEFİ AĞIRLADI

Lefke Avrupa Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi Bölümü öğrencileri, “Exclusive Kitchen Technigues” dersi kapsamında ünlü şef Mehmet Yalçınkaya eşliğinde dünya ve Osmanlı mutfağından uygulamalar yaptı. LAÜ Gastronomi Mutfağı’nda öğrencilere uygulama teknikleri ile ilgili bilgiler veren Yalçınkaya, ayrıca pişirme teknikleri ve lezzeti yakalama konusunda hangi malzemeleri nasıl kullanmaları hakkında  tavsiyelerde bulundu.

Devamını Oku

ADANA M1'DE LEZZET GÜNÜ

21 Kasım Cumartesi günü Ayşe Tüter ve Elif Korkmazel eşsiz lezzetlere imza atacak.

Devamını Oku

ÖMÜR AKKOR'DAN KİTAP FUARI'NDA YEMEK ŞOV

Ünlü aşçı Ömür Akkor, 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda hayranlarıyla bir araya geldi.

Devamını Oku

ŞEF MURPHY TÜRK MUTFAĞINA HAYRAN KALDI

Dünyaca ünlü Amerikalı aşçı Marc Murphy, ABD'nin ''mutfak diplomasisi'' kapsamında çıktığı dünya turundaki duraklardan biri olan Türkiye'yi ziyaretinde Türk mutfağına hayran kaldı.

Devamını Oku

İZMİR GURMELERİN KENTİ OLACAK

İzmir, gastronomi konusunda dünyanın önde gelen 24 kentin oluşturduğu Dünya Gurme Şehirler Birliği’ne (Delice Ağı) ev sahipliği yapacak. Ağın, 2016 yılı Haziran ayında gerçekleştirilecek genel toplantısında birlik üyeleri İzmir’de dünya mutfağını konuşacak.

Devamını Oku

AVRUPA\'NIN EN GENÇ 3 MICHELIN YILDIZLI ŞEFİ GELİYOR

İstanbul dünyanın en önemli şeflerinin ziyaret ettiği bir gastronomi merkezine dönüşüyor. “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesinde yer alan Schauenstein Schloss Restaurant Hotel’in sahibi ve şefi Andreas Caminada, 7 Eylül’de V-ZUG Etiler Flagship Store’da lezzet tutkunlarına çok özel bir yemek deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

1.ALTIN ŞEF YARIŞMASI MARDİN’DE DÜZENLENDİ

Mardin’de bu yıl ilk kez düzenlenen 1.Uluslararası Mardin Gastronomi ve Mutfak Günleri festivaline altın şef yarışması finali damga vurdu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı’nın desteğiyle Mardin’de Gastronomi Meslek eğitiminin Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde “Gastronomi ve Mutfak Günleri Festivali” düzenlendi. Bir kafede düzenlenen festivale, Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çiçek, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap, Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şube Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Masum Biçen, Artuklu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Lokman Toprak ve Mardin mutfağının deneyimli aşçıları katıldı.

Devamını Oku