GastroHaber

"SAĞLIKLI LEZZETLER" İNCİR EVİ'NDE

“Sağlıklı Lezzetler” sloganı ile müşterilerine sunduğu doğal ürünlerle beğeni kazanan İncir Evi, yeni yıl alışverişinin tadını Folkart ve Diva Dergisi’nin düzenlediği alışveriş şenliğinde yaşatıyor.
 
 

Devamını Oku

İNTERAKTİF YEMEK TARİFİ UYGULAMASI: LOAF

Açılımı “Love Of All Food” olan LOAF adlı girişim, iPad uygulamasıyla yemek tariflerini daha interaktif, daha sosyal ve kullanıcılardan gelen içeriği de değerlendirecek bir hale getiriyor.

Devamını Oku

GAZİANTEP’E UNESCO’DAN GASTRONOMİ KENTİ UNVANI

Gaziantep’in UNESCO tarafından gastronomi alanında ’Yaratıcı Şehirler Ağı’na alındı. Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan, “Büyük mücadeleler sonucunda Gaziantep hak ettiği unvana kavuşmuştur” dedi.

Devamını Oku

''YEMEK KÜLTÜRÜNÜN YAYGINLAŞMASI İÇİN AŞÇILARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR''

10-12 Aralık tarihleri arasında düzenlenen İzmir Gastronomi Kongresi’nde, çok sayıda ülke ve şehir yemek kültürlerini tanıttı. Dünya Gurme Şehirler Birliği Başkanı Jean Michel Daclin, Türkiye’nin yemek kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesi için aşçı ve şeflere büyük görev düştüğünü açıkladı.
 

Devamını Oku

GASTRONOMİDE AVRUPA STANDARTLARINI ÖĞRENECEKLER

İzmir’in Foça İlçesi’ndeki Halim Foçalı Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi öğrencileri Avrupa Birliği Erasmus ortak projesi kapsamında, gastronomide Avrupa standartlarını öğrenmek amacıyla Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a gitti.

Devamını Oku

BÖYLE MUTFAK HİÇ GÖRMEDİNİZ

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Aralık ayında akrobasi ve dansı mutfağa taşıyor.

Devamını Oku

GEZİCİ TÜRK KAHVESİ İLE ÖDÜL ALDI

Türk-Amerikan toplumunun yakından tanıdığı, Gezici Türk Kahvesi Evi’nin (Turkish Coffee Truck) kurucusu Gizem Şalcıgil White, 2015 TYOP Ödülleri’nde “Kültürel Başarı” kategorisinde birinci seçildi.

Devamını Oku

BALIKESİR’DE LEZZET FESTİVALİ

Balıkesir Kültürel Yöresel ve El Sanatları Festivali adı altında gıda ve el sanatları fuarı açıldı.  Açılışını Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Mehmet Birol Şahin’in yaptığı fuarın 13 Aralık tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.

Devamını Oku

GIDA ÜRÜNLERİNİN ''RÖNTGENİNİ'' ÇEKEN CİHAZ GELİŞTİRİLDİ

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesindeki bir ekip, gıda ürünlerinde oluşan ve gözle görülmeyen toksiklenmeyi belirleyebilen cihaz geliştirdi.

Devamını Oku

''KİRLENMİŞ GIDA'' HER YIL YÜZBİNLERİ ÖLDÜRÜYOR

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "kirlenmiş gıda"ların neden olduğu hastalıklardan, her yıl 125 bini çocuklar olmak üzere 420 bin kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Devamını Oku