GastroHaber

FISTIKZADE'DE GASTRONOMİ ÖDÜLÜNE TABELALI DESTEK

Orijinal Gaziantep Baklavası sloganıyla tüm Türkiye’de şubeleşmeye başlayan Fıstıkzade Baklava, tüm şubelerine Türkçe ve İngilizce “Gastronomi Şehri Gaziantep” ibareli bilgilendirme tabelaları astı.

Devamını Oku

LEZZET OSCAR'INI ÖMÜR AKKOR KAZANDI

Dünyanın en iyi yemek kitaplarının yarıştığı 'Gourmand World Cookbook Awards' yarışmasının birincisi; ünlü şef Ömür Akkor'un yazdığı ‘İlk Dönem İslam Sofrası' adlı kitap oldu.

Devamını Oku

TÜRK YEMEK YAZARLARINDAN 2015'İN EN İYİ YEMEKLERİ

Kocaman bir yılı daha geride bıraktık.  Türkiye'nin önde gelen yazarları geçtiğimiz yılda yedikleri en iyi yemekleri değerlendirdi. Bakalım lezzet ustaları 2015'te en çok hangi yemekleri beğenmiş? 2016'nın lezzeti yerinde, tadı şahane bir yıl olmasını diliyoruz.

Devamını Oku

2 BİN ÇEŞİT YEMEK YAPABİLEN ROBOT CHEF

Robot teknolojileri hayatımızı kolaylaştırmak adına geliştirilmeye devam ediliyor. İngiltere merkezli Moey Robotics, robot kolların yer aldığı konsept mutfak tasarımını tanıttı. Bu robot kollar bulunduğu mutfak içinde yemek yapıp bulaşık yıkayabiliyor.

Devamını Oku

ALİBABA'DAN MİLYON DOLARLIK YEMEK YATIRIMI

Çinli e-ticaret devi Alibaba, çok konuşulacak bir yatırım gerçekleştirdi. Alibaba, Çin’in en büyük online yemek sitelerinden Ele.me’ye ortak oldu.

Devamını Oku

AVRUPA İÇİM PEYNİRE ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ VERDİ

İçim peynir ailesinin 4 ürünü Belçika’daki Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından “Üstün Lezzet Ödülü”ne layık bulundu. İçim 14 ülkeye peynir ihraç ediyor.

Devamını Oku

YEDİĞİM İÇTİĞİM SİZİN OLSUN

Feyzan Ersinan Top, mutfak alanında biriktirdiği tecrübeyi, Şef Rafet İnce’nin desteğiyle “Yediğim İçtiğim Sizin Olsun” isimli yemek kitabına dönüştürdü. 320 sayfalık kitapta birbirinden özel ve lezzetli tarifler yer alıyor.

Devamını Oku

TASTEMADE 40 MİLYON DOLAR DAHA YATIRIM ALDI

Kullanıcıların yemek ve seyahat videolarını paylaştığı popüler sosyal ağ Tastemade, Goldman Sachs liderliğinde 40 milyon dolar yatırım adlığını duyurdu. Los Angeles merkezli girişimin dördüncü turu olma özelliğindeki yatırımla birlikte uluslararası açılımına hız verilmesi planlanıyor.

Devamını Oku

ADIYAMAN'IN İLK YEMEK KİTABI ''CEMİLE'' ÇIKTI

Adıyaman’ın ilk yemek kitabı olma özelliği taşıyan 'Adıyaman Cemile Mutfak Kültürü' adlı kitap çıktı.

Devamını Oku

ÜNLÜ ŞEFLERİN UNUTAMADIKLARI YEMEKLER ARASINDA TÜRKİYE'DEN İKİ LEZZET

İngiliz The Observer gazetesi aylık yemek dergisinin Aralık sayısını 2015'in bilançosuna ayırdı. Dergi, dünyanın en önde gelen restoranlarının ve yemek yayınlarının yıldız isimlerine 2015'te yedikleri en iyi yemekleri sordu.

Devamını Oku