Organik Haber

İLK YERLİ PATATES 2016'DA TEZGAHLARDA

İlk milli patates 2016da tezgahta Türkiye'yi tohumda dışa bağımlılıktan kurtaracak 'ilk yerli patatesler' Ocak'tan itibaren çiftçilerle buluşacak.

Devamını Oku

ORGANİK TARIM IĞDIR'DA BİYOÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRDI

Iğdır’da organik tarıma yönelme, biyoçeşitliliğin ve tarımsal üretimin artmasına büyük katkı sağladı.

Devamını Oku

ÇAMBAŞI YAYLASINA ORGANİK TATİL KÖYÜ YAPILACAK

Ordu'daki iki bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na ''organik tatil köyü'' yapılacak.

Devamını Oku

ORGANİK ÜRÜNLER FUARI EKİM'DE KAPILARINI AÇIYOR

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı EXPONATURA; 15-18 Ekim’de sektörden birçok firmayı ziyaretçileriyle buluşturuyor. Gıdadan, doğal kozmetik ürünlere, bitkisel tedavi ürünlerinden bebekler için diş temizleme mendiline kadar 1.620 bin ürün İstanbul Fuar Merkezi’nde (Yeşilköy)  sunuluyor.

Devamını Oku

GÜNÜMÜZÜN EN DEĞERLİ AĞAÇLARINDAN BİRİ: SAKIZ AĞACI

Günden güne azalan ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan sakız ağacı, hem ticari olarak hem de ilaçlarda kullanılmasından dolayı sağlık açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca bu ağaç, oldukça farklı yetişme özelliklerine sahip. Okuyacağınız bu yazı, sakız ağacına ilişkin bilgileri ve öğrenince şaşıracağınız tarihini içermektedir.

Devamını Oku

TAKAS TOHUM İLE YEREL ÇEŞİTLER YENİDEN CANLANIYOR

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde tohum takas şenlikleri düzenleniyor. 1. Urla Tohum Takas Şenliği 4 Ekim’de düzenlendi. Şenliğe Diyarbakır’dan Mezopotamya Ekoloji Hareketi de katıldı.

Devamını Oku

SABIR BİTKİSİ HİNT İNCİRİ RAĞBET GÖRÜYOR

Filistinde "sabır" bitkisi olarak bilinen Hint inciri, uygun fiyatıyla düşük gelirli ailelerin, ciddi bakım gerektirmediği için de çiftçilerin yetiştirmeyi tercih ettiği meyveler arasında yer alıyor.

Devamını Oku

ORGANİK YAŞAMA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN MİNİ REHBER

Hayatımızı sağlıklı ve nitelikli sürdürmek için besinlerimizde organik ürünlere ihtiyaç duyarız. "Organik" kelimesi günümüzde ne kadar çok söylesense de bir çok kişi tarafından yanlış anlamda kullanılıyor. Bu yüzden bu makaleye Organik kelimesinin tanımıyla başlamak istiyorum.

Devamını Oku