Organik Haber

TAVUKLAR ÖZGÜRLEŞTİ YUMURTA VERİMİ ARTTI

Kahramanmaraş'ta, çiftlikte kapalı ortamda yetiştirdiği tavukların bir bölümünü araziye alan üretici, bu sayede yumurta verimini yaklaşık yüzde 50 artırdı.

Devamını Oku

SAĞLIĞA BİR ÇOK YARARI OLAN PAPAYAYI SİLİFKE'DE BULMAK MÜMKÜN

Ana vatanı Güney Meksika ve Orta Amerika olan papaya, Silifke’de örtü altında üretilmeye başlandı. Türkiye genelinde tropik meyvecilerde kilosu 70 TL olan papayayı Silifke’de 10 TL’ye bulmak mümkün.

Devamını Oku

A101 ORGANİK TAVUK SATIŞINA BAŞLADI

Yüksek indirim (hard discount) modelinin Türkiye’deki temsilcisi A101 de, Türk organik markası Orvital Organik Gıda ile yaptığı anlaşma neticesinde 22 Ekim 2015 itibariyle Greenvillage markalı donuk organik tavuk satışına başladı. 

Devamını Oku

ORGANİK TARIMIN EMEKTARLARI: SOLUCANLAR

Tarım toprağını 3 yıl içinde temizleyip, yüzde 77’ye varan verim artışı sağlayan solucan gübresine ilgi artıyor. Siparişleri yetiştiremeyen firmalara hergün yenisi eklenirken, sadece bir üreticinin elinde 400 milyar işçi solucan var. Organik tarım yapmak veya gelir sağlamak isteyen vatandaş da balkonda solucan üretimine başladı.

Devamını Oku

ORGANİK YARA BANDI İLE YARA İZİNE SON

Deri hücresinden yapılan yara bandı yanık bölgeyi yenileyerek yara izinin oluşmasını engelleyecek.

Devamını Oku

HUGE JACKMAN ORGANİK KAHVE İŞİNE GİRDİ

Sempatik aktör Huge Jackman, Etiyopya’da üreticileri destekleyen organik bir kahve markasına sahip ve buradan gelen kazancı Etiyopyalı işçilerin çocuklarının eğitimine harcıyor.
 

Devamını Oku

MANTARLARIN KRALI: ÇINTAR

Çok çok lezzetli bir mantar türü olan Çıntar, artık tezgahlara geldi. Peki çıntar nedir? Yararları nelerdir? Çıntar kavurması nasıl yapılır? Hepsinin yanıtı bu içeriğimizde.

Devamını Oku

KAFKASLARDAN ANADOLU'YA UZANAN LEZZET HİKAYESİ

Yaklaşık 120 yıl önce Kafkasya'dan Anadolu'ya göç eden Dağıstanlılar kültürlerini de yaşatmaya devam ediyor. "Dağıstan mantısı" onlar için olmazsa olmaz bir lezzet.

Devamını Oku

OKUL BAHÇESİNDE ORGANİK TARIM

Beylikdüzü Belediyesi ilçede faaliyet gösteren okulların bahçelerine, hobi bahçeleri kurdu. Kurulan bahçelerde öğrenciler, ders aralarında organik tarım yaparak doğayı yakından tanıyacak.

Devamını Oku

ÇAYKUR ORGANİK ÇAY ULUSLARARASI PAZARDA

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen 33. Uluslararası Gıda Fuarı ANUGA, rekor bir katılıma daha imza attı. Fuara Türkiye ulusal katılım alanındaki standı ile katılan Çaykur, bu uluslararası platformda bir kez daha sağlıklı Türk çayının tanıtımını üstlendi.

Devamını Oku