Organik Haber

TÜRKİYE’NİN İLK SLOW FOOD KÖYÜ ADAYI ÇEŞME’DE

Yerel değerleri korumaya yönelik bir akım olan Slow Food için başvuruda bulunulan ve kabul edilmesi halinde Türkiye’nin ilk Slow Food Köyü olacak İzmir’in Çeşme ilçesindeki Germiyan Mahallesi’nde çalışmalar hızlandı.

Devamını Oku

KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANLARI VE ORGANİK TARIM

İnsanoğlu yüzyıllardır yaşadığı koşulları daha iyi bir noktaya getirebilmek adına çeşitli buluşlar ve yenilikler yapmıştır.

Devamını Oku

KURUYAN YAPRAKLARDAN ORGANİK GÜBRE ÜRETİLİYOR

Yeni, farklı ve ilk nitelikteki uygulamalarıyla dikkat çeken Kocasinan Belediyesi, bu sefer de kuruyan yapraklardan organik gübre üretti.

Devamını Oku

YABANCI TURİSTLER ORGANİK ÇİFTLİKTE CEVİZ HASAT ETTİ

Farklı ülkelerden organik tarım gönüllüsü olarak Türkiye'ye gelen 8 turist, Kırşehir'in Kaman ilçesindeki çiftlikte ceviz ve elma topladı.

Devamını Oku

LONDRA'YA ORGANİK ÜRÜN İHRAC EDİYOR

Baki Görgün, 2005 yılında Londra’ya geldi. Meslek Yüksek Okulu’nda turizm okudu ancak hiçbir zaman bu sektörde çalışmadı. Londra’ya geldiği günden beri yiyecek sektörünün çeşitli alanlarında çalıştı. Son 3.5 yıldır kendi yaşam biçimine de uyduğu için Londra’da bulunan Türk marketlerine organik ürünler tedarik ediyor. Başarılı genç girişimci organik ürün pazarını anlattı:

Devamını Oku

GENÇ GİRİŞİMCİLERİN ''DOĞAL'' BAŞARISI

Aydın Germencik’e bağlı Ortaklar Mahallesi’nde yaşayan 4 genç arkadaş girişimcilik örneği sergileyerek 2200 tavuklu köy yumurtası üretim çiftliği kurdu. Tavukları kapalı ortamda tutmayarak çiftlikte serbest bırakan gençlerin girişimi ilgi görüyor. 

Devamını Oku

BU PATATESLER ORGANİK

İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde çiftçi Levent Korukoğlu, 45 dekarlık tarlasında, hiçbir ilaç kullanmadan patates üretiyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK ORGANİK KÖYÜNDE KİVİ HASADI BAŞLADI

Türkiye’nin ilk ve tek organik köyünde 7 yıl önce üretici Yılmaz Akkurt tarafından oluşturulan kivi bahçesinde bu sezon ilk hasat yapıldı.

Devamını Oku

3 ÇUVAL MEYVE ÇEKİRDEĞİ BİRİKTİRDİ

Tokat’ta bir turizm gönüllüsünün çöpe atmaya kıyamadığı meyve çekirdekleri toprakla buluşturuldu.

Devamını Oku

İZMİR'E ORGANİK PAZAR İNŞA EDİLİYOR

Buca Belediyesi doğası ve eşsiz manzarasının yanı sıra yetiştirdiği organik ürünleri ile İzmirlilerin gözde mekanı olan Kaynaklar’a Organik Pazaryeri kuruyor. Kaynaklar köyü halkının istekleri doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Devamını Oku