Organik Haber

YABANCI TURİSTLER ORGANİK ÇİFTLİKTE CEVİZ HASAT ETTİ

Farklı ülkelerden organik tarım gönüllüsü olarak Türkiye'ye gelen 8 turist, Kırşehir'in Kaman ilçesindeki çiftlikte ceviz ve elma topladı.

Devamını Oku

LONDRA'YA ORGANİK ÜRÜN İHRAC EDİYOR

Baki Görgün, 2005 yılında Londra’ya geldi. Meslek Yüksek Okulu’nda turizm okudu ancak hiçbir zaman bu sektörde çalışmadı. Londra’ya geldiği günden beri yiyecek sektörünün çeşitli alanlarında çalıştı. Son 3.5 yıldır kendi yaşam biçimine de uyduğu için Londra’da bulunan Türk marketlerine organik ürünler tedarik ediyor. Başarılı genç girişimci organik ürün pazarını anlattı:

Devamını Oku

GENÇ GİRİŞİMCİLERİN ''DOĞAL'' BAŞARISI

Aydın Germencik’e bağlı Ortaklar Mahallesi’nde yaşayan 4 genç arkadaş girişimcilik örneği sergileyerek 2200 tavuklu köy yumurtası üretim çiftliği kurdu. Tavukları kapalı ortamda tutmayarak çiftlikte serbest bırakan gençlerin girişimi ilgi görüyor. 

Devamını Oku

BU PATATESLER ORGANİK

İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde çiftçi Levent Korukoğlu, 45 dekarlık tarlasında, hiçbir ilaç kullanmadan patates üretiyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK ORGANİK KÖYÜNDE KİVİ HASADI BAŞLADI

Türkiye’nin ilk ve tek organik köyünde 7 yıl önce üretici Yılmaz Akkurt tarafından oluşturulan kivi bahçesinde bu sezon ilk hasat yapıldı.

Devamını Oku

3 ÇUVAL MEYVE ÇEKİRDEĞİ BİRİKTİRDİ

Tokat’ta bir turizm gönüllüsünün çöpe atmaya kıyamadığı meyve çekirdekleri toprakla buluşturuldu.

Devamını Oku

İZMİR'E ORGANİK PAZAR İNŞA EDİLİYOR

Buca Belediyesi doğası ve eşsiz manzarasının yanı sıra yetiştirdiği organik ürünleri ile İzmirlilerin gözde mekanı olan Kaynaklar’a Organik Pazaryeri kuruyor. Kaynaklar köyü halkının istekleri doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Devamını Oku

KAHVALTILIK ZAHTER OTU VE FAYDALARI

Osmanlıdan günümüze kadar bir kültür olarak gelen zahter bitkisi hem çay hem de kahvaltılık olarak kullanılıyor. Zeytinyağı eşliğinde tüketilen bu baharat, naif kokusu, güzel tadı, harika rengi ile hem çayın yerini alıyor hem de şifa kaynağı olarak kullanılıyor.

Devamını Oku

SEFERİHİSAR MANDALİNA ŞENLİĞİ’NE HAZIR

Seferihisar Mandalina Şenliği 15 Kasım Pazar günü gerçekleşecek. Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek şenlik, Kent Orkestrası konseriyle renklenecek. Ünlü isimler Mandalina Kral ve Kraliçesi’nin seçileceği güzellik yarışmasına jüri olarak katılacak.

Devamını Oku

EJDER MEYVESİ TÜRKİYE'DE İLK KEZ ÜRETİLDİ

Mersin’de ilk olarak tropikal meyve yetiştiriciliği yapan Mehmet Tanrıverdi tarafından 12 yıllık çalışmanın üzerine yetiştirilmeye başlanan tropik meyve mahalle halkının beğenisine sunuldu.

Devamını Oku