Organik Haber

URLALI KADIN GİRİŞİMCİYE ORGANİK TARIMDA ULUSLARARASI ÖDÜL

İzmir'de babasının zeytinlik kurma hayalini aldığı eğitimle birleştiren kadın girişimci Pelin Omuroğlu Balcıoğlu, 1998 yılında ilk zeytin fidanını dikerek başladığı yolculukta hem Türkiye'nin organik tarımdaki öncüleri arasında yer aldı hem de organik zeytinyağında dünyanın en iyileri arasına girmeyi başardı.

Devamını Oku

7'NCİ ALAÇATI OT FESTİVALİ'NİN TARİHİ BELLİ OLDU

7'nci Alaçatı Ot Festivali'nin 7-10 Nisan tarihlerinde yapılacağını açıklayan Başkan Dalgıç, ''Herkesi, 'O an Alaçatı'daydım' diyebilmek için festivali paylaşmaya çağırıyorum'' dedi
 

Devamını Oku

SLOW FOOD ÜRETİCİLERİ İZMİR'DE BULUŞTU

İzmir'de, endüstriyel ürünlere karşı gerçek, temiz ve adil gıdayı öne çıkarmayı hedefleyen "Slow Food" hareketinin öncüleri Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen "Toprak Ana Günü'nde buluştu.

Devamını Oku

GÖNÜLLÜLERİN YETİŞTİRDİĞİ SEBZE YOKSULA YEMEK OLUYOR

Mersin’in Mezitli İlçesi'nde bir grup gönüllü, belediye tarafından kendilerine tahsis edilen 2.5 dönümlük alanda mevsimine göre domates, fasulye, lahana ve ıspanak yetiştiriyor. Gönüllüler yetiştirdikleri sebzeleri belediyenin aşevine teslim ediyor, orada yapılan yemekle her gün 300 yoksul karnını doyuruyor.
 

Devamını Oku

BURDUR SAĞLIKLI SÜT İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından projelendirilen Süt Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Merkezi Kurulumu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Proje ile, çiğ sütün muhafazası, sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırılabilmesi ve çeşitli hayvan hastalıklarından ya da başka teknolojik işlemlerden gelebilecek sorunların ortaya kaldırılması amaçlanıyor.

Devamını Oku

KUYRUK YAĞINDAN YAPILAN SABUN ASYA'NIN EN İYİ VE ORGANİK ÜRÜNÜ SEÇİLDİ

Moğolistan’ın Lhamour firmasının koyun kuyruk yağından ürettiği ürünler, Asya genelinde organik 5 ürün olarak seçildi.

Devamını Oku

BEBEKLERE YÜZDE 100 ORGANİK OYUNCAK BABYNEO'DAN

Ebeveynlerin kokusunu alan yüzde 100 organik oyuncak, bebeklerin uyku esnasında kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN İLK SLOW FOOD KÖYÜ ADAYI ÇEŞME’DE

Yerel değerleri korumaya yönelik bir akım olan Slow Food için başvuruda bulunulan ve kabul edilmesi halinde Türkiye’nin ilk Slow Food Köyü olacak İzmir’in Çeşme ilçesindeki Germiyan Mahallesi’nde çalışmalar hızlandı.

Devamını Oku

KIRMIZI KALİFORNİYA SOLUCANLARI VE ORGANİK TARIM

İnsanoğlu yüzyıllardır yaşadığı koşulları daha iyi bir noktaya getirebilmek adına çeşitli buluşlar ve yenilikler yapmıştır.

Devamını Oku

KURUYAN YAPRAKLARDAN ORGANİK GÜBRE ÜRETİLİYOR

Yeni, farklı ve ilk nitelikteki uygulamalarıyla dikkat çeken Kocasinan Belediyesi, bu sefer de kuruyan yapraklardan organik gübre üretti.

Devamını Oku