Çevreci Uygulamalar

AEROSOL ATIKLARI ÇEVRECİ SİSTEMLE EKONOMİYE KAZANDIRIYOR

Türkiye'nin lisanslı ilk tehlikeli atık yakma ve değerlendirme tesisi İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ (İZAYDAŞ), deodorant, tıraş köpüğü, sinek ilacı gibi aerosol atıklarını bertarafını, güvenli ve çevreci bir sistemle gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

ÇEVRECİ ÜNİVERSİTE JEOTERMAL ENERJİ İLE ISINIYOR

Sosyal sorumluluk projeleriyle 'çevreci üniversite' olarak dikkati çeken Afyon Kocatepe Üniversitesinin (AKÜ) iki kampüsü, jeotermal enerji ile ısıtılıyor.

Devamını Oku

HOLLANDA'DAN EXPO 2016'YE YEŞİL ŞEHİR BAHÇESİ

EXPO 2016 Antalya için Hollanda Peyzaj Mimarı Niek Roozen, renkli birçok çiçeğin yer alacağı çağdaş bir bahçe kuracaklarını söyledi.

Devamını Oku

İKLİM İÇİN TARIM, TARIM İÇİN İKLİM

Küresel İklim değişikliğine karşı Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından sosyal hareketleri biraraya getiren “İklim İçin Kampanyası”, 12-13 Kasım’da İklim Forumu, 14 Kasım’da da Büyük İklim Yürüyüşü düzenliyor.

Devamını Oku

İSKOÇYA DÜNYAYI 650 MİLYON NAYLON POŞETTEN KURTARDI

Geçtiğimiz sene plastik poşet kullanımına savaş açan İskoçya, uyguladığı kararla 650 milyon plastik poşetin çöpe gitmesine engel oldu. Tüketicilerden, kullanılan her plastik poşet için 5 pence (25 kuruş) alınmasını zorunlu tutan kararla, birden fazla kullanılabilen torbaların kullanılmasını sağladı.

Devamını Oku

ÇİN ŞANLIURFA'DA GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURACAK

Çin'in resmi şirketi CGN ile Else Enerji Şanlıurfa'da 60 megavatlık güneş enerjisi santrali kuracak.

Devamını Oku

DRONE ARTIK SUYA DALIP AĞAÇ DİKECEK

Drone teknolojisi sınır tanımıyor... Hep uçarken gördüğümüz araçlar artık suların altına inmeye başladı. İngiliz merkezli bir firma ise dronelar sayesinde yılda 1 milyar ağaç dikmeyi planlıyor.

Devamını Oku

ÇEVRE DOSTU GİRİŞİMLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

CES'i sürdürülebilir hale getirmek için sıkı bir çalışma yürüten Consumer Electronics Association, Green Grant programı ile çevre dostu girişimleri ödüllendirecek.

Devamını Oku

SÜTTE SOĞUK ZİNCİR GÜNEŞ ENERJİSİYLE BÜYÜYOR

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin İZKA tarafından desteklenen projesiyle Yarımada bölgesinde yer alan ve işletmesinde elektriği bulunmayan 78 süt üreticisine güneş enerjisiyle çalışan süt soğutma tankı dağıtılacak.

Devamını Oku

APPLE ÇİN'DE TEMİZ ENERJİ PROGRAMI BAŞLATIYOR

Apple, Çin’deki tedarikçilerinin neden olduğu çevresel etkilerin zararlarını en aza indirmek için temiz enerji programları başlattığını duyurdu.

Devamını Oku