YEMEK VE MÜZİK BİR ARADA

EYL 26   2016   Yazar Deniz YILDIRIM
Food & Music Fest, gastronomi ve lezzet üzerine bugüne kadar Anadolu'da eşine rastlanmamış bir şehir festivali olarak Ekimin ilk haftasında Adana'da gerçekleşecek.

Festival, 1 Ekim'de başlayacak Lezzet Haftası etkinlikleriyle start alacak. Hafta boyunca çeşitli söyleşiler ve mutfak atölyeleri gerçekleşecek. Festival, 9 Ekim pazar günü, Büyük Ziyafet'le zirveye ulaşacak. Seyhan Nehri kıyısında açık havada, Adana'nın o nefis Ekim havasında gerçekleşecek ziyafet, aralıksız 10 saat sürecek ve sınırsız tadımlık lezzetler, müzik grupları ve eğlenceye yer verecek.

Büyük ziyafete, Adana'nın önde gelen markalarından 50'ye yakın lezzet noktası katılacak. Yerli ve yabancı müzik gruplarının sahne alacağı ziyafet, akşama doğru ünlü DJ'lerin yer alacağı bir after-hour parti ile son bulacak. Festivalin müzikal programında bu sene Ozora ve Symbiosis gibi dünya festivallerine de katılan New York merkezli Spy from Cairo, türler arası müziğiyle ön plana çıkan Luxus ve İbrahim Abiler Caz Orkestrası yer alıyor.

9 Ekim Pazar günü gerçekleşecek büyük ziyafet için tüm konuklar festival alanındaki sayısız tadımlık yiyecek ve içecek ve konserlerden alacakları tek bir biletle gün boyu faydalanabilecek.