O ÖZEL ZİYAFETİN MERAK EDİLEN İSMİ: ŞEF İBRAHİM İPEK

EKİM 12   2016   Yazar Deniz YILDIRIM
İzmir Hayal Kahvesi’nin baş şefi İbrahim İpek, Mavibahçe’nin gökyüzünde sunduğu ziyafetin ayrıntılarını anlattı. Menüde rokfor peynir soslu bonfile ve malaga tatlısı sunan şef İbrahim İpek, Hayal Kahvesi’nin yeni yemek menüsüne ilişkin bilgi verdi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan Mavibahçe AVM, Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir etkinliğe imza attı. Etkinliğe katkıda bulunanlardan biri olan İzmir Hayal Kahvesi’nin baş şefi İbrahim ipek, 55 metre yükseklikte misafirlerine ziyafet sundu. Menüye rokfor soslu ve köz patlıcanlı bonfile ve malaga tatlısı koyan İpek, “Bu mükemmel deneyimi yaşamak ve 55 metre yükseklikte yemek sunmak gerçekten heyecan vericiydi” dedi.

İpek, Mavibahçe’nin kendilerini sunduğu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını söyleyerek, “55 metre yükseklikte yemek yeme deneyimi yaşamak isteyen lezzet tutkunlarına iyi bir hizmet vermek istedik. Mavibahçe katkıda bulundu. İzmir Hayal Kahvesi olarak, iyi hizmet sunmak için elimizden geleni yaptık. Hayal Kahvesi’nin yeni menüsünde yer alan bir yemeği yaptık. Yemeğin ismini şimdilik koymadık. Spontane geliştirdiğimiz bir yemekti. Ana yemekte; rokfor soslu, taze otlu köz patlıcan eşliğinde bonfile sunduk. Sosumuzun içine, kendimizin yapmış olduğu limon ve sarımsak turşusundan koyduk. Aynı zamanda içerisinde şarap ve kanyak vardı” şeklinde konuştu.

“Yeni Menüde Dünya Mutfakları Sunulacak”

İpek, misafirler tarafından büyük beğeni toplayan tatlıları hakkında da bilgi verdi. İpek, “Menümüzde tatlı olarak Malaga vardı. Islak kek, şanti, çikolata sos ve muzun kullanıldığı bir tatlıydı” dedi. Hayal Kahvesi’nin yeni menüsüne ilişkin de bilgi veren İpek, “Hayal Kahvesi’nin yeni menüsünde dünya mutfaklarına yer verdik. Hayal Kahvesi, daha önce bildiğiniz üzere canlı müziğiyle hizmet sektöründe tanındı. Daha sonra ise mutfağa ağırlık verdi. Yeni menümüzde, Meksika mutfağı, Çin Mutfağı, İtalyan Mutfağı ve Fransız Mutfağı ön planda olacak. Ayrıca yoğun istek üzerine çeşitli kreplere de yer verdik. Barımızı daha da genişlettik. Çok iyi kokteyllerimiz var” diye konuştu.

“25 Yıldır Yemek Sektöründeyim”

İzmir Hayal Kahvesi’nin baş şefi olan İbrahim İpek, yemekleri beğenildikçe rütbesinin de yükseldiğini ve 25 yıldır yemek sektöründe çalıştığını söyledi. İpek, “Babam da bu sektörde olduğundan, küçük yaşlardan bu yana yemek yapıyorum. Boyum henüz tezgâha yetişemezken salad bar hazırladığımı hatırlıyorum. Hizmet sektöründeyim ve misafirlerimize en iyi lezzeti ve en iyi hizmeti sunmak için çalışıyorum” şeklinde konuştu.