GASTRONOMİ DÜNYASI BU KONFERANSTA BULUŞUYOR

KAS 16   2016   Yazar Deniz YILDIRIM
II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi 2016 Konferansı, dünya gastronomisinin yıldız isimlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Turizm ve gastronomi alanında 21 sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen Uluslararası Gastronomi Konferansı ''Hikâye'' teması ile 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel'de olacak.
 


Yemek ve kültür arasındaki ilişkiyi araştıran, gastronominin Türkiye'de gelişimini sağlamak ve Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak amacıyla 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel'de ikincisi düzenlenecek "II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı" yıldız şeflerin ve sektör profesyonellerin yanı sıra çok sayıda yatırımcıyı da ağırlayacak. II. Uluslararası Gastromasa 2016 Konferansı'nı bu yıl 'Hikâye' teması ile gerçekleştireceklerini belirten Gökmen Sözen, "II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dünyanın birbirinden ünlü şeflerini ve yatırımcılarını ağırlayacak. Konferansa geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi olmasını bekliyoruz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz konferansa turizm ve gastronomi alanında faaliyet gösteren 21 sivil toplum kuruluşu destek veriyor. Gastronomi konusunda çalışan, araştırmalar yapan ve ilgi duyan herkesi biletler tükenmeden II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi 2016 Konferansı'na davet ediyoruz" dedi.

Dünyaca Ünlü Şef Ve Yatırımcılar Katılıyor

Gastronomi profesyonellerini, yatırımcıları ve yemek meraklılarını buluşturacak konferansa katılacak isimlerin tamamı belli oldu. The Diners Club® World's 50 Best Restaurants Academy'nin Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesini yapan jüride Güneydoğu Asya Akademi Başkanı olarak yer alan Talisman Media Grup'un kurucusu Mason Florence, Ferran Adria'nın kardeşi ve "Dünyanın en iyi Pasta şefi" ödüllü Albert Adria, Bilbao'nun yenilikçi ve yaratıcı şefi Josean Alija, Dünyanın en iyi 50 Restoranı listesinin 7'inci sırasında yer alan Mugaritz restoranın kurucu ve baş şefi Andoni Luis Aduriz, Amerikan Barbekü kültürünün Brezilya'daki önemli temsilcisi, "et ve steakhouse" denilince akla ilk gelen isimlerden biri Andre Lima de Luca, üç Michelin yıldızlı Fransız şef Regis Marcon, Arzak Restaurant'ın şefi dünyanın en iyi kadın şeflerinden Elena Arzak, dünyaca ünlü İtalyan pasta şefi Gianluca Fusto, Michelin yıldızlı ve Michelin yıldızı ile The World's 50 Best Restaurants listesine girme potansiyeli olan önemli restoranların Türk şefleri Ali Güngörmüş, Somer Sivrioğlu, Serkan Güzelçoban ve Fatih Tutak katılıyor. Dünyaca ünlü şef ve yatırımcılar başarı hikayelerini Gastromasa konferansında anlatacak. Etkinlik süresince çeşitli workshoplar gerçekleşecek.

21 Sivil Toplum Kuruluşu Destek Veriyor

"Hikâye" teması ile gerçekleştirilecek II. Uluslararası Gastronomi konferansına sivil toplum kuruluşları da yoğun ilgi gösteriyor. Etkinliği, turizm ve gastronomi alanında faaliyet gösteren 21 büyük sivil toplum kuruluşu da destekliyor. Destek veren sivil toplum kuruluşları arasında; Türkiye Otelciler Birliği, Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği, Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, İstanbul Lokantacılar Odası, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği, Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Türk Mutfağı Derneği, Chaîne des Rôtisseurs, Türk Kahvesi Kültürü Ve Araştırmaları Derneği, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu, Aşçılar Derneği, İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği, İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği, Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu, Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği, Avrasya Aşçılar Derneği, İstanbul Aşçılar Derneği ve Mengen Aşçılık Okulu Mezunları Derneği gibi dernekler bulunuyor.

Biletler Satışta, Sınırlı Sayıda Yer Kaldı

2015 yılında gerçekleştirilen I. Uluslararası Gastronomi Konferansı Gastromasa'ya yoğun katılım gerçekleşmişti. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan profesyoneller ve yemek meraklılarını buluşturacak uluslararası gastronomi konferansına katılım için sınırlı sayıda bilet kaldı. Dünyaca ünlü şeflerin ve yatırımcıların katılacağı ve "Hikâye" teması ile gerçekleşecek II. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı'nın biletleri Biletix'te.